Wisła Kraków Women

Awans do finału Pucharu Polski MZPN

7 miesięcy temu | 03.02.2024, 12:43

W środę wieczorem piłkarki Białej Gwiazdy rozegrały półfinał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z drużyną FSA Kraków. Po bardzo ciężkim meczu Wiślaczki wygrały 1:0.

Od samego początku meczu walka toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny co jakiś czas kreowały dogodne sytuacje strzeleckie. Przełomowy moment nastąpił dopiero w 55 minucie spotkania, kiedy to Kinga Łatka pięknym uderzeniem z daleka wyprowadziła Wisłę Kraków na prowadzenie. Wynik utrzymał się do końca meczu pomimo kilku doskonałych akcji z obydwóch stron.

„Za nami bardzo wymagający mecz z mocnym rywalem, który zakończył się naszą wygrana i awansem do finału Pucharu Polski z czego się bardzo cieszymy i za to należą się ogromne brawa i gratulacje dla dziewczyn. Co do przebiegu meczu, był to mecz rozgrywany w bardzo szybkim tempie, gdzie raz przewagę mieliśmy my a raz zmuszeni byliśmy do obrony. Mecz rozstrzygnął ładny strzał Kingi Łatki z 20 m lewą noga w 55 minucie. Zabrakło nam w końcówce troszkę chłodnej głowy żeby strzelić drugą bramkę i zamknąć mecz, ponieważ mieliśmy ku temu okazję. W finale czeka na nas 1 ligowy zespół z Jelnej i bardzo cieszę się że będziemy mogli zmierzyć się z takim rywalem.” – podsumował Mateusz Król

Wisła Kraków – Football Success Academy 1:0

Skład Wisły Kraków: Kurek – Zwolenik, Dąbrowska, Heryan, Łagowska, Łatka, Kokoszka, Sobolewska, Mikulińska (60′ Będkowska), Kuciel, Jaskółka (60′ Płaszczyk)