Wisła Kraków Women

Derbowa wygrana z liderem CLJ

2 tygodnie temu | 05.05.2024, 09:38

27 kwietnia zespół CLJU16 rozegrał spotkanie z liderującym FSA Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem Białej Gwiazdy 2:1.

"Mecz derbowy z FSA rozpoczęliśmy dominując drużynę przeciwną i nie pozwalając im wyjść ze swojej połowy. Już w 10 minucie spotkania otworzyliśmy wynik po bramce Alicji Kołodziejskiej.
Na szczęście nie powtórzyliśmy historii sprzed tygodnia i utrzymaliśmy koncentrację i wolę walki do samego końca. Jednym z najlepszych momentów dla mnie jako trenera paradoksalnie był moment w którym FSA w końcowej fazie spotkania doprowadziło do remisu. Reakcja naszej drużyny była wzorcowa. Nie daliśmy przejąć inicjatywy rywalkom mimo kilku pojedynczych akcji co jest powodem do radości dla naszego sztabu trenerskiego. Byliśmy do samego końca bardzo aktywni w ofensywie i zdołaliśmy wypracować sobie wiele groźnych sytuacji w ciągu całego meczu, których niestety nie zamieniliśmy na bramki. W końcówce spotkania nasze zwycięstwo przypieczętowała Weronika Piech zachowując zimną krew i wykorzystując sytuację sam na sam.
Jestem dumny z naszej drużyny, która nie podeszła do meczu z liderem jak „na ścięcie „ tylko weszła w rywalizację boiskową jak równy z równym. Każda z zawodniczek zostawiła serce na boisku a do tego pokazały charakter, pewność siebie, która jest w tym zespole, a trzy punkty z liderem utwierdziły nas w przekonaniu, że dopóki walczymy wszystko jest możliwe." - podsumował Adrian Kruba

Wisła Kraków - Football Success Academy Kraków 2:1

Skład Wisły Kraków: Karolina Żabicka —Julia Bieniek (57' Weronika Piech), Milena Łukasik, Aleksandra Nosek (53' Amelia Czepiec), Dominika Skibińska, Joanna Król (65' Anna Zborowska), Natalia Kazana, Alicja Kołodziejska (57' Wiktoria Machaj), Aleksandra Biel, Martyna Górecka , Amelia Janusz.

Bramki: 7' Alicja Kołodziejska, 72' Weronika Piech