Wisła Kraków Women

Inauguracyjna wygrana w Ostrowcu Świętokrzyskim

7 miesięcy temu | 03.02.2024, 12:38

W dniu wczorajszym zawodniczki Białej Gwiazdy udały się do Ostrowca Świętokrzyskiego na pierwszy w tym sezonie mecz na szczeblu 3 ligi. Na wyjeździe pokonały zespół miejscowego KSZO 5:1.

W meczu otwarcia od samego początku Wiślaczki przejęły inicjatywę tworząc wiele sytuacji podbramkowych. Jedną z nich w 13 minucie spotkania wykorzystała Kinga Łatka, która po rozegraniu rzutu rożnego, umieściła piłkę w siatce strzelając z dystansu. Gospodynie starały się odpierać kolejne ataki grając twardo i nieustępliwie. Pomimo tego w 44 minucie drugiego gola dla zespołu Białej Gwiazdy strzeliła Monika Jaskółka. Znakomitą asystą popisała się Katarzyna Kuciel, która dryblingiem minęła dwie przeciwniczki, a następnie precyzyjnie dograła piłkę w pole karne. Na przerwę Krakowianki schodziły z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie obraz meczu niewiele się zmienił. Piłkarki Wisły Kraków szybko podwyższyły rezultat na 3:0 po strzale w okienko Adrianny Sobolewskiej z ok. 25 m. Po tej bramce w szeregi Białej Gwiazdy wdała się chwilowa dekoncentracja co skutecznie wykorzystały zawodniczki KSZO – gospodyniom udało się strzelić gola na 1:3. Pozostała część meczu należała już do przyjezdnych z Krakowa, które pokonały bramkarkę z Ostrowca Świętokrzyskiego jeszcze dwa razy. W 76 minucie Daria Kokoszka prostopadłym podaniem obsłużyła Annę Płaszczyk, która w sytuacji sam na sam trafiła do siatki. W końcówce meczu na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Joanna Jajeśnica, która podwyższyła wynik na 5:1 po precyzyjnym strzale tuż obok słupka. „Cieszy pewne zwycięstwo na inaugurację sezonu, jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn. Jeżeli chodzi o przebieg meczu to zdecydowanie zdominowaliśmy rywala i śmiało mogliśmy pokusić się o większą liczbę bramek. Teraz przed nami Puchar Polski w Szaflarach a później mecz z Izolatorem Boguchwała u siebie i na tym się już skupiamy.” – podsumował mecz trener seniorek Mateusz Król KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Kraków 1:5 Skład Wisły Kraków: Karolina Kowalczyk – Agata Dąbrowska, Dąbrówka Dudek (46. Julia Łoboz), Dominika Heryan, Monika Jaskółka (80. Joanna Jajeśnica), Daria Kokoszka, Katarzyna Kuciel (76. Anna Płaszczyk), Kinga Łatka, Lilla Mikulińska (80. Natalia Korczek), Adrianna Sobolewska, Monika Zwolenik. Żółte kartki: Zwolenik, Kokoszka