Wisła Kraków Women

Nie zatrzymujemy się i wygrywamy z Podgórzem Kraków

1 rok temu | 17.07.2023, 15:50

Zawodniczki Białej Gwiazdy idą za ciosem, kontynuując serię zwycięskich spotkań, i tym razem w wyjazdowym meczu ligowym pokonały drużynę Podgórza II Kraków 7:0. Bramki dla zespołu z Reymonta zdobywały Katarzyna Kuciel, Julia Łoboz, Adrianna Sobolewska, Małgorzata Kołodziejska (dwa), Kinga Łatka i Monika Markiewicz.

Podopieczne trenera Mateusza Króla od początku spotkania wykazywały się dużą aktywnością, zawiązując pierwsze składne akcje oraz oddając strzały w kierunku bramki drużyny przeciwnej. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 5. minucie Katarzyna Kuciel, po podaniu Adrianny Sobolewskiej, wyszła sam na sam z bramkarką Podgórza i zdołała pokonać rywalkę, otwierając wynik meczu. Kilkadziesiąt sekund później Wiślaczki ponownie mogły cieszyć się z celnego trafienia, a tym razem drogę do bramki gospodyń odnalazła Julia Łoboz. Piłkarka Białej Gwiazdy uderzyła piłkę lewą nogą, ta odbiła się od poprzeczki i znalazła swoje miejsce w siatce. W pierwszej połowie przyjezdne dalej naciskały na rywalki, poszukując następnych okazji do strzałów, jednak nie udało im się już podwyższyć prowadzenia.

Kolejne pięć trafień i trzy punkty

Po zmianie stron zawodniczki z Reymonta konsekwentnie realizowały założenia, przedzierając się w pole karne drużyny z Podgórza. W 64. minucie Kinga Łatka zagrała do Adrianny Sobolewskiej, która po chwili znalazła się w sytuacji sam na sam i posłała piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Na tym jednak nie koniec, ponieważ kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Małgorzata Kołodziejska celnie główkowała po wrzutce Zuzanny Biernackiej, a 5 minut później ta sama zawodniczka ponownie trafiła do siatki, uderzając z 16. metra. W trakcie ostatnich 10 minut spotkania Wiślaczki zdołały jeszcze dwukrotnie pokonać golkiperkę Podgórza. Kinga Łatka odnalazła drogę do bramki po wrzutce Natalii Filar, a zwycięstwo Wisły przypieczętowała Monika Markiewicz, uderzając głową po dośrodkowaniu Zuzanny Biernackiej z rzutu rożnego.

„Kolejny wywalczone zwycięstwo tym razem po bardzo dobrej grze z drużyną rezerw Podgórza. Bardzo cieszy mnie postawa dziewczyn, szczególnie tych, które weszły z ławki rezerwowych w drugiej połowie i znacząco przyczyniły się do podwyższenia wyniku. Przed nami dwa tygodnie do ostatniego meczu w sezonie z Wawelem. Chcemy zakończyć sezon wygrana i awansem.” – powiedział trener zespołu Wisły, Mateusz Król.

Podgórze II Kraków – Wisła Kraków 0:7 (0:2)

bramki dla Wisły: Katarzyna Kuciel 5’, Julia Łoboz 7’, Adrianna Sobolewska 64’, Małgorzata Kołodziejska 75’, 80’, Kinga Łatka 85’, Monika Markiewicz 90’

Wisła Kraków: Kowalczyk – Włodarz (70’ Pawlik), Markiewicz, Heryan – Mikulińska (70’ Biernacka), Łatka, Sobolewska (70’ Łagowska), Zwolenik (70’ Klaja), Łoboz (70’ Nazimek) – Kuciel (70’ Filar), Płaszczyk (46’ Kołodziejska)