Wisła Kraków Women

Okazała wygrana z GKS Tychy

1 miesiąc temu | 18.03.2024, 16:59

W sobotnie popołudnie I drużyna Białej Gwiazdy przystąpiła do pojedynku z zespołem GKS Tychy w ramach kolejnego meczu kontrolnego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Krakowianek 7:2.

Wiślaczki szybko zaczęły przeważać w posiadaniu piłki oraz stwarzać zagrożenie w pobliżu bramki przyjezdnych. Po kilkunastu minutach pierwszego gola dla Białej Gwiazdy strzeliła Lorenc po oddaniu płaskiego strzału prawą nogą. Chwilę później przeciwniczkom po wyprowadzeniu składnej akcji udało się wyrównać. Do końca pierwszej połowy gospodynie wypracowały dwubramkowe prowadzenie - po strzale lewą nogą Lorenc oraz po rzucie wolnym wykonanym przez Łatkę.

Na początku drugiej połowy padła bramka kontaktowa dla zespołu z Tych. Po stracie drugiego gola obraz meczu wyraźnie się zmienił. Piłkarki Białej Gwiazdy zaczęły dominować i stwarzać kolejne dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku. Do końca spotkania skutecznością popisały się: Skibińska oraz Lorenc po akcji sam na sam, Fryczek po mocnym uderzeniu z dystansu oraz Łatka po strzale od słupka z ok. 16m.

Skład Wisły Kraków: Kurek - Markiewicz, Łagowska, Heryan, Siwek, Mikulińska, Łatka, Górecka, Skibińska, Kuciel, Lorenc, Kowalczyk, Włodarz, Kokoszka, Dudek, Pokorniak, Fryczek

Wisła Kraków - GKS Tychy 7:2

"Bardzo dobry sparing w naszym wykonaniu. Od początku zdominowaliśmy przeciwniczki, narzucając swój styl gry. Cieszy duża ilość stworzonych sytuacji oraz liczba bramek, szczególnie w końcowej fazie spotkania co pokazuje, że potrafimy przez cały mecz utrzymać odpowiedni poziom gry. Przed nami ostatni sparing w okresie przygotowawczym." - podsumował trener Mateusz Król