Wisła Kraków Women

Pewne zwycięstwo z Pogorzanką Pogorzyce

3 miesiące temu | 15.02.2024, 10:35

Pierwszy zespół kobiet w niedzielne przedpołudnie rozegrał sparing z Pogorzanką Pogorzyce. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Początek spotkania rozpoczął się od zaciętej walki w środku pola i kreowania sytuacji z obu stron. W 15 minucie Wisłę na prowadzenie wyprowadziła Dąbrowska precyzyjnie uderzając lewą nogą z ok. 16 m. Chwilę później rywalkom z Pogorzyc udało się wyrównać wynik i na przerwę Wiślaczki schodziły z remisem. Druga połowa to zdecydowana dominacja Białej Gwiazdy i 4 celne trafienia do bramki przeciwniczek. Na listę strzelczyń w drugiej odsłonie meczu wpisały się: Zwolenik w 63 minucie po asyście Kokoszki, Dąbrowska w 74 minucie z rzutu wolnego, Zelek w 90 minucie po strzale głową z rzutu rożnego oraz po raz trzeci Dąbrowska z rzutu wolnego.

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk – Dąbrowska, Fryczek, Heryan, Kołodziejska, Zelek, Markiewicz, Mikulińska, Sobolewska, Płaszczyk, Kuciel, Kokoszka, Zwolenik oraz Rakoczy

Wisła Kraków – Pogorzanka Pogorzyce 5:1

Kolejny sparing tym razem z drużyną z naszej ligi. Różnił się on zdecydowanie od poprzedniego w Tarnowie jeśli chodzi o nasza grę i pokazał nad czym musimy popracować grając z zespołami, które grają w obronie niskiej. Na pewno trzeba wspomnieć o 3 bramkach Agaty Dąbrowskiej w szczególności tych z rzutów wolnych, które były nie do obrony dla bramkarki.” – podsumował trener Mateusz Król