Wisła Kraków Women

Pewne zwycięstwo seniorek i przegrana U16 w CLJ

7 miesięcy temu | 03.02.2024, 12:46

Młode piłkarki Wisły Kraków w sobotę rozegrały kolejne spotkanie w Centralnej Lidze Juniorek i przegrały z Iskrą Tarnów 10:1. Ligowy mecz zagrały również podopieczne trenera Mateusza Króla, które pewnie pokonały LKS Naprzód Sobolów.

Jako pierwsza do bramki zespołu z Sobolowa trafiła Monika Zwolenik po akcji sam na sam i prostopadłym podaniu Adrianny Sobolewskiej. Kilka minut później po indywidualnym błędzie w obronie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystały przeciwniczki Wisły Kraków. Po stracie gola piłkarki Białej Gwiazdy coraz częściej pojawiały się w okolicach pola karnego przyjezdnych. W 28 minucie po minięciu obrończyni na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Kuciel wyprowadzając zespół z Krakowa na prowadzenie. Gola do szatni w 43 minucie strzeliła Daria Kokoszka obsłużona przez Dominikę Heryan.

Po zmianie stron Wiślaczki stwarzały sobie kolejne sytuacje strzeleckie, które udało się wykorzystać jeszcze 3 razy. Bramkarka gości wyciągała piłkę z siatki po golach Będkowskiej, Jaskółki oraz Płaszczyk. Rywalki co jakiś czas próbowały się odgryźć, co przyczyniło się do utraty drugiego gola przez gospodynie w końcówce spotkania.

„Cieszy kolejne zwycięstwo w lidze. Po ciężkim środowym meczu pucharowym zagraliśmy z dobrą drużyną z Sobolowa. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania pewnie wygrywając spotkanie za co należą im się brawa. Jeżeli chodzi o przebieg meczu to przez większości czasu był on pod naszą kontrolą, stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych. Pojawiło się kilka błędów, których musimy unikać w przyszłości i nad którymi będziemy pracować. Teraz przed nami finał Pucharu Polski MZPN w którym chcemy pokazać się z jak najlepszej strony na tle mocnego przeciwnika” – podsumował trener Mateusz Król

Wisła Kraków – LKS Naprzód Sobolów 6:2

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk – Zwolenik (65′ Markiewicz), Dąbrowska, Heryan, Pokorniak (46′ Będkowska), Łatka (65′ Filar), Kokoszka, Sobolewska (46′ Łagowska), Łoboz (46′ Mikulińska), Kuciel (46′ Jaskółka), Płaszczyk

Centrala Liga Juniorek U16

Sobotnie spotkanie z młodzieżową drużyną Iskry Tarnów od początku nie układało się po myśli Wiślaczek. Przez większość meczu gospodynie broniły dostępu do własnej bramki. Gola honorowego w 45 minucie spotkania strzeliła Amelia Janusz.

Skład Wisły Kraków: Zuzanna Nikulska (41’Julia Kurdziel), Julia Bieniek (34′ Nikola Drabczyk), Daria Grabowska, Aleksandra Nosek, Natalia Kazana (23′ Wiktoria Machaj), Joanna Król, Amelia Janusz, Aleksandra Biel, Martyna Górecka, Anna Zborowska, Judyta Mizera

Wisła Kraków – TS Iskra Tarnów 1:10