Wisła Kraków Women

Piłkarski weekend młodzieżówek

1 miesiąc temu | 24.04.2024, 17:39
Piłkarski weekend młodzieżówek

Aktywna sobota dla U13

Pierwsze spotkanie rozegrały młodziczki z chłopięcym zespołem Borka Kraków. Mecz obfitował dla obu drużyn ciekawymi sytuacjami i kreatywnymi rozegraniami. Mimo deszczowej aury, młode piłkarki Białej Gwiazdy dzielnie walczyły na boisku. W całym spotkaniu grały dobrze, lecz popełniły więcej błędów, którzy chłopcy z Borka Kraków wykorzystali bezlitośnie i to oni cieszyli się ze zdobytych 3 pkt. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:6, a bramki dla Wisły Kraków strzelały: Karolina Utylska, Magda Kędzior i Zofia Kulig.

W drugim spotkaniu trampkarzy młodszych młode adeptki futbolu zmierzyły się z drużyną JKS Zelków. Piłkarki w niebieskich trykotach mimo osłabienia od samego początku podeszły do meczu bardzo ambitnie - konsekwentnie przesuwały się w odpowiednie sektory boiska i tworzyły kolejne, dogodne sytuacje do strzelenia gola. Bramkę na 1:3 po asyście Julii Wojny lewą nogą strzela Krysia Szwedo, a 4 minuty później na 2:3 Julia strzela również lewą nogą po świetnym prostopadłym zagraniu przez Wiktorię Zogę. Mecz zakończył się przegraną 2:6.

"Jestem bardzo zadowolona z postawy swoich zawodniczek w tym spotkaniu. Od samego początku były ambitne, waleczne i konsekwentne w realizowaniu postawionych założeń. Bardzo cieszy fakt strzelenia dwóch bardzo ładnych bramek, na które zapracowała cała drużyna. Mimo przegranego meczu, każda zawodniczka zostawiła dużo zdrowia i przysłowiowe serducho na boisku. Wielkie brawa należą się dla dziewczyn, za wyjście na mecz z głową podniesioną i tak samo z niego schodząc zbierając przy tym kolejne doświadczenia" - podsumowała Maria Kierzkowska


Przegrana U16 w Centralnej Lidze Juniorek

"Początek meczu koncertowy w wykonaniu naszej drużyny. Od samego początku utrzymywaliśmy się w strefie wysokiej kontrolując spotkanie i akcentując swoją przewagę dwiema bramkami Skibińskiej i Bieniek w przeciągu niecałych dwudziestu minut. Niestety jeszcze w pierwszej połowie nasz rywal bardzo dobrze zareagował na wydarzenia meczowe z kolei w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie i dekoncentracja co spowodowało utratę dwóch bramek w 6 minut w końcówce pierwszej połowy.
Druga połowa niestety nie układała się po naszej myśli, zabrakło nam cierpliwości w otwarciu gry od bramki i koncentracji w fazie bronienia. Straciliśmy pewność siebie, a rywal niestety to wykorzystał. Niemniej do końca próbowaliśmy odmienić losy meczu i za to należą się słowa uznania w kierunku naszych zawodniczek. Iskrze Tarnów bardzo dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych meczach."
- podsumował Adrian Kruba


TS Iskra Tarnów - Wisła Kraków 4:2

Skład Wisły Kraków: Karolina Żabicka — Julia Bieniek (62' Anna Zborowska), Milena Łukasik, Aleksandra Nosek (62' Amelia Czepiec), Dominika Skibińska, Joanna Król, Natalia Kazana, Alicja Kołodziejska, Aleksandra Biel, Martyna Górecka , Amelia Janusz (62' Weronika Piech)

Wygrana U18 w pierwszym meczu eliminacji do Centralnej Ligi Juniorek

14 kwietnia na obiektach AWF Kraków zawodniczki zespołu U18 rozegrały pierwszy eliminacyjny mecz do CLJ z Respektem Myślenice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Białej Gwiazdy 9:1, a bramki dla Wisły strzelały: 2x Skibińska, 2x Kołodziejska, 2x Skorupa oraz 3x Górecka.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny Wisły Kraków
Partnerzy