Wisła Kraków Women

Przegrana I drużyny z UJ Prądniczanka Kraków i remis U16 w Centralnej Lidze

1 miesiąc temu | 11.03.2024, 09:49

W niedzielę przed południem I drużyna Wiślaczek zmierzyła się w sparingowym pojedynku z drugoligowym zespołem UJ Prądniczanka Kraków. Spotkanie zakończyło się przegraną 6:1. W sobotnie popołudnie drużyna U16 zainaugurowała rundę wiosenną remisując z Górnikiem Łęczna w Centralnej Lidze Juniorek.

Sparing z UJ Prądniczanka Kraków

Sparingowe starcie z drugoligowym zespołem z Krakowa od początku nie układało się po myśli Wiślaczek. W pierwszej połowie przeciwniczki narzuciły wysokie tempo grania i zmusiły do odpierania kolejnych ataków. Obraz meczu zmienił się dopiero po zmianie stron – piłkarkom Białej Gwiazdy udało się stworzyć kilka sytuacji strzeleckich i wejść do pola karnego rywalek. W 65 minucie meczu honorową bramkę dla Wisły strzeliła Adrianna Sobolewska po wkręceniu piłki bezpośrednio z rzutu rożnego.

UJ Prądniczanka Kraków – Wisła Kraków 6:1

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk – Zelek, Heryan, Fryczek, Pokorniak, Łatka, Włodarz, Siwek, Mikulińska, Sobolewska, Będkowska, Rakoczy, Markiewicz, Skibińska, Dudek

„Bardzo trudny mecz z liderem 2 ligi dodatkowo wzmocnionym kilkoma zawodniczkami z ekstraligi. Pierwsza połowa pod pełną kontrolą przeciwniczek, które stwarzały siebie sytuacje bramkowe, my niestety nie byliśmy w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. W drugiej połowie obraz gry się zmienił, dużo częściej przedostawaliśmy się na połowę przeciwnika i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych. Był to dla nas bardzo wartościowy sparing, który pokazał nad czym musimy się skupić i pracować w kolejnych tygodniach.” – podsumował trener Mateusz Król

Inauguracyjny remis U16 w Centralnej Lidze Juniorek

„Spodziewaliśmy się, że Górnik Łęczna będzie wymagającym rywalem, który przyjechał do nas po komplet punktów i będzie chciał dyktować warunki. Jednak od samego początku bardzo dobrze weszliśmy w mecz, który był wyrównany przez większość spotkania. Nie daliśmy się zdominować.
W pierwszej połowie mieliśmy kilka naprawdę dobrych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie niestety po wyrównanej walce Górnik wykorzystał swoją sytuację i zdobył gola na 1:0. Byliśmy mentalnie przygotowani na każdy scenariusz i jestem dumny ze swojej drużyny, która wzorcowo i w sposób dojrzały zareagowała na stratę bramki konsekwentnie realizując założenia co poskutkowało piękną bramką Skibińskiej z 30 metra na 1:1 w końcówce meczu. Podchodzimy ambitnie do każdego spotkania, dlatego też pozostaje lekki niedosyt, że nie udało się zainkasować kompletu punktów niemniej szanujemy i bardzo cieszy nas ten cenny punkt z tak bardzo poukładanym zespołem jakim jest Górnik.
Przeciwniczkom bardzo dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.”
– podsumował trener Adrian Kruba

Wisła Kraków CLJU16 – Górnik Łęczna 1:1

Bramka dla Wisły: W 71 minucie gol Dominiki Skibińskiej po asyście Aleksandry Nosek

Skład Wisły Kraków: Julia Bieniek – Wiktoria Machaj (41′ Daria Grabowska), Aleksandra Nosek (70′ Judyta Mizera), Dominika Skibińska, Joanna Król, Natalia Kazana, Anna Zborowska, Weronika Piech (41′ Aleksandra Biel), Amelia Czepiec (70′ Julia Kurdziel), Martyna Górecka , Amelia Janusz