Wisła Kraków Women

Przegrana z Iskrą Tarnów

2 miesiące temu | 27.05.2024, 08:33

Wczoraj piłkarki Wisły Kraków w ramach 19 kolejki III ligi podejmowały na wyjeździe zespół Iskry Tarnów. Mecz zakończył się przegraną Wiślaczek 3:0.

Przyjezdne z Krakowa od pierwszych chwil meczu starały się przejąć inicjatywę i kreować kolejne sytuacje strzeleckie. Niestety żadnej z tych akcji nie udało się zwieńczyć celnym trafieniem. W 27 minucie przeciwniczki bezlitośnie wykorzystały kontratak i po indywidualnych błędach w obronie pokonały bramkarkę Wisły . Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny i gospodynie prowadziły już 2:0. W drugiej połowie obraz meczu niewiele się zmienił. Wisła Kraków w dalszym ciągu stwarzała sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, lecz żadnej nie potrafiła zakończyć bramką. W 78 minucie Iskra po kolejnej wykorzystanej kontrze podwyższyła wynik na 3:0.

TS Iskra Tarnów - Wisła Kraków 3:0

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk - Heryan, Dąbrowska (85' Zelek), Włodarz (55' Fryczek), Siwek (46' Lorenc), Łatka, Kokoszka, Pokorniak (55' Skibińska), Mikulińska (46' Łagowska), Sobolewska (75' Dudek), Kuciel (85' Górecka).

"Mieliśmy plan na mecz i wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Mimo to daliśmy się zaskoczyć długą piłką i bramką po zamieszaniu podbramkowym i to po sytuacji w której mieliśmy okazje do strzelenia bramki. Drużyna Iskry nastawiona na grę z kontry w kolejnej swojej sytuacji strzeliła nam bramkę po wątpliwym rzucie karnym. Druga połowa to już dużo lepsza nasza gra lecz nadal zawodziła skuteczność.
Pod koniec meczu drużyna Iskry wyszła jeszcze raz ze skuteczną kontrą i ostatecznie drużyna z Tarnowa wygrała 3:0. Naszej drużynie nie można było odmówić zaangażowania i woli walki, ale o końcowym wyniku zadecydowało doświadczenie ekstraligowe przeciwniczek poparte kilkoma młodymi zdolnymi piłkarkami."