Wisła Kraków Women

Wygrana po ciężkim meczu z Iskrą Tarnów

7 miesięcy temu | 03.02.2024, 12:56
Seniorki Białej Gwiazdy w sobotę w ligowym starciu wygrały u siebie z drużyną TS Iskra Tarnów 2:0, a bramki strzeliły Anna Płaszczyk oraz Kinga Łatka.

Piłkarki Wisły Kraków od samego początku spotkania musiały zmierzyć się z naciskiem ze strony przeciwniczek i odpierać kolejne groźne ataki. Przyjezdnym nie udało się wykorzystać ani rzutu karnego ani kilku doskonałych sytuacji sam na sam, przez co do przerwy udało się Wiślaczkom utrzymać remis. Po zmianie stron obraz meczu znacząco się zmienił. Krakowianki ruszyły do ataku i tworzyły kolejne akcje bramkowe. Jedną z nich w 54 minucie meczu wykorzystała Anna Płaszczyk po doskonałym podaniu Katarzyny Kuciel. W 86 minucie na listę strzelczyń wpisała się także Kinga Łatka popisując się precyzyjnym uderzeniem po ziemi z rzutu wolnego.

Wisła Kraków – TS Iskra Tarnów 2:0

Kowalczyk – Zwolenik, Dąbrowska, Heryan, Będkowska (55′ Dudek), Łatka, Kokoszka, Jaskółka (88′ Markiewicz), Mikulińska (88′ Filar), Kuciel (86′ Łoboz), Płaszczyk (86′ Rakoczy)

„Bardzo ważne zwycięstwo po ciężkim meczu z Iskrą Tarnów za co należą się brawa dla dziewczyn. Co do przebiegu to początek nie układał się po naszej myśli, drużyna z Tarnowa podeszła do nas bardzo wysoko i agresywnie z czym mieliśmy problem. To że nie straciliśmy w pierwszej połowie bramki zawdzięczamy dobrej dyspozycji tego dnia Karoliny Kowalczyk i dzięki braku skuteczności przeciwniczek. Druga połowa miała już całkowicie inny przebieg, zaczęliśmy stwarzać sobie sytuację bramkowe i jedną z nich wykorzystała Ania Płaszczyk po świetnym podaniu Kasi Kuciel. W końcówce spotkania wynik meczu ustaliła Kinga Łatka precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Teraz przed nami kolejny ciężki mecz na wyjeździe z FSA, do którego musimy się dobrze przygotować.” – podsumował trener Mateusz Król