Wisła Kraków Women

Wygrana z KS Dąb Zabierzów Bocheński

2 miesiące temu | 06.03.2024, 17:09

Pierwszy zespół Wiślaczek w sobotnie popołudnie zmierzył się z kolejnym sparingpartnerem. Mecz kontrolny z Dąb Zabierzów Bocheński zakończył się zwycięstwem Białej Gwiazdy 2:0.

Piłkarki Wisły Kraków od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania i tworzyły kolejne sytuacje strzeleckie. Pierwszego gola dla Białej Gwiazdy strzeliła Kinga Będkowska po akcji sam na sam i asyście Łatki. Przyjezdne starały się co jakiś czas zagrozić wiślackiej bramce strzeżonej przez Karolinę Kowalczyk, lecz bezskutecznie. W drugiej połowie skutecznością wykazała się Monika Jaskółka, która mijając lewego obrońcę oddała celny strzał lewą nogą tuż obok słupka.

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk – Markiewicz, Zelek, Heryan, Siwek, Łatka, Włodarz, Dudek, Jaskółka, Mikulińska, Będkowska, Łagowska, Kokoszka Pokorniak, Zwolenik, Rakoczy, Lorenc, Fryczek

Wisła Kraków – Dąb Zabierzów Bocheński 2:0

„Bardzo dobry sparing w naszym wykonaniu. Cieszy gra na zero z tyłu i to, że popełniamy coraz mniej błędów przy otwarciu gry. Mieliśmy zdecydowaną przewagę nad rywalem, potrafiliśmy długo utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika tworząc sobie sytuację bramkowe.” – podsumował trener Mateusz Król