Wisła Kraków Women

Wygrana z Puszczą Niepołomice

2 miesiące temu | 30.04.2024, 12:18
Wygrana z Puszczą Niepołomice

W niedzielne popołudnie I drużyna Białej Gwiazdy udała się do Niepołomic gdzie zmierzyła się z miejscową Puszczą Niepołomice. Mecz zakończył się zwycięstwem krakowianek 6:0.

Drużyna Wisły Kraków podeszła do kolejnego ligowego starcia, stając naprzeciw piłkarkom z Niepołomic. Wiślaczki szybko przejęły kontrolę nad przeciwniczkami i zaczęły kreować sytuacje strzeleckie. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 6 minucie bramkę dla Wisły zdobyła Sobolewska uderzając lewą nogą w okienko z ok. 20m po asyście Siwek. 10 minut później celnym strzałem z pola karnego popisała się Kuciel po wrzutce Pokorniak. Do szatni Wiślaczki schodziły prowadząc 4:0 - do bramki piłkarek Puszczy trafiły jeszcze Łatka oraz Dąbrowska głową z rzutu rożnego po dośrodkowaniach Pokorniak.

W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się - na listę strzelczyń udało się wpisać po raz kolejny Kuciel po dobitce strzału Siwek oraz Sobolewskiej po akcji sam na sam i asyście Siwek.

Puszcza Niepołomice - Wisła Kraków 0:6

Skład Wisły Kraków: Kurek - Włodarz (60' Zelek), Dąbrowska, Heryan Pokorniak (55' Dudek), Łatka (60, Markiewicz), Kokoszka, Sobolewska, Lorenc (55' Łagowska),Siwek, Kuciel (75' Filar)

"Gratulacje dla dziewczyn za kolejne zwycięstwo. Spodziewaliśmy się, że Puszcza u siebie będzie chciała postawić trudne warunki dlatego chcieliśmy jak najszybciej ustawić mecz pod nasze dyktando. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra gdzie stwarzaliśmy sobie sytuację bramkowe i całkowicie kontrolowaliśmy przebieg meczu. W drugiej połowie co bardzo rzadko nam się zdarza, wkradło się trochę rozluźnienia przez co obniżyliśmy nasz poziom gry. Musimy na to zwrócić uwagę w kolejnych spotkaniach." - podsumował trener Mateusz Król

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny Wisły Kraków
Partnerzy