Wisła Kraków Women

Wygrany sparing z Tarnowem

3 miesiące temu | 05.02.2024, 19:16

W sobotnie przedpołudnie piłkarki Białej Gwiazdy udały się do Tarnowa, aby rozegrać sparing z miejscową Iskrą Tarnów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wiślaczek 6:2.

Od początku meczu krakowianki naciskały na rywalki i zaczęły oddawać celne strzały na bramkę przeciwniczek. Już w 10 minucie piłkę do siatki wpakowała zawodniczka testowana dobijając uderzenie Markiewicz. 4 minuty później po golu Skibińskiej Wiślaczki cieszyły się z dwubramkowego prowadzenia. W 32 minucie sytuację sam na sam wykorzystała Kinga Łatka otrzymując prostopadłe podanie od Sobolewskiej. Do końca spotkania na listę strzelczyń wpisała się jeszcze dwa razy Płaszczyk – po indywidualnej akcji i dobitce strzału zawodniczki testowanej oraz po raz drugi Skibińska. Piłkarki Iskry Tarnów pomimo niekorzystnego wyniku pokazały charakter i dwukrotnie potrafiły wykorzystać wykreowane przez siebie sytuacje.

Skład Wisły Kraków: Zabicka – Markiewicz, Fryczek, Heryan , Dudek, Łatka, Włodarz, Skibińska,Testowana, Mikulińska , Kuciel,Płaszczyk, Kołodziejska, Sobolewska, Górecka, Zelek oraz Rakoczy

TS Iskra Tarnów – Wisła Kraków 2:6

„Bardzo dobry sparing w naszym wykonaniu. Wprowadzamy stopniowo nowe ustawienie, które w mojej ocenie jak na tak krótki okres przygotowań wygląda całkiem dobrze. Stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale też kilkakrotnie dopuściliśmy rywalki do zagrożenia naszej bramki. Trzeba pochwalić naszą młoda bramkarkę – Karolinę Zabicką, która tego dnia popisała się kilkoma świetnymi interwencjami. Na duże słowa pochwały zasługują wszystkie juniorki które zagrały z nami w tym spotkaniu – Kołodziejska, Skibińska oraz Górecka – zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a Dominika strzeliła swoje pierwsze bramki dla seniorskiej drużyny Wisły Kraków. Przed nami kolejny tydzień przygotowań do rundy rewanżowej.” – podsumował trener Mateusz Król