Wisła Kraków Women

Wysoka wygrana z Rysami

7 miesięcy temu | 03.02.2024, 12:53

W sobotnie przedpołudnie seniorki Białej Gwiazdy stoczyły pojedynek z zespołem Rysy Bukowina Tatrzańska. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Wiślaczek 0:9.

Biała Gwiazda przez cały mecz znajdowała się pod polem karnym przeciwniczek. Mimo ogromnych starań bramkarki Rysów nie udało się wywalczyć gospodyniom korzystnego rezultatu. Worek z bramkami już w 6 minucie spotkania otworzyła Kinga Będkowska, a strzelanie w 85 minucie zakończyła Anna Płaszczyk.

Bramki dla Wisły Kraków: 6′ Kinga Będkowska, 11′ Kinga Łatka, 25′ Kinga Będkowska, 44′ Kinga Będkowska, 55′ Anna Płaszczyk, 59′ Adrianna Sobolewska (k.), 64′ Julia Łoboz, 66′ Kinga Łatka, 85′ Anna Płaszczyk

Rysy Bukowina Tatrzańska – Wisła Kraków 0:9

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk, Markiewicz (46′ Jajeśnica), Rakoczy, Heryan, Łoboz, Łatka, Kokoszka (46′ Kuciel), Pokorniak (46′ Sobolewska), Dudek (46′ Mikulińska), Płaszczyk, Będkowska

Kolejny mecz gdzie mieliśmy zdecydowaną przewagę nad przeciwnikiem tymbardziej że wystąpił on w niepełnym składzie osobowym. Było to spotkanie, gdzie przez większość czasu byliśmy pod polem karnym przeciwnika. Należy wyróżnić bramkarkę Rysów, która miała ponad 10 interwencji, ratując zespół przed stratą kolejnej bramki. Ten mecz trzeba już zostawić za sobą, bo przed nami dwa najważniejsze tygodnie w rundzie z drużynami walczącymi z nami o awans. Pierwszy z nich już w sobotę z rozpędzona Iskrą Tarnów, która pokonała u siebie FSA. Musimy dobrze się do tego meczu przygotować.” – podsumował trener Mateusz Król