Wisła Kraków Women

Za młodzieżówkami intensywny weekend!

3 tygodnie temu | 22.05.2024, 17:33
Za młodzieżówkami intensywny weekend!

U9

"W niedzielę najmłodsze piłkarki Białej Gwiazdy rozegrały mecz z chłopakami z Orzeł Piaski Wielkie oraz Jadwigi Kraków.
Każdy zespół podzielił się na dwie drużyny i na trzech boiskach graliśmy równolegle mecze. Zawodniczki dzielnie walczyły z chłopakami i nie odpuszczały w pojedynkach 1x1 zdobywając gole oraz podnosząc swoje umiejętności piłkarskie." - podsumowała trenerka Aleksandra Łagowska


U13

"Intensywna niedziela za zawodniczkami U13. Pierwszy mecz odbył się w lidze młodzika młodszego z żeńską drużyną UJ Kraków na wyjeździe. Zawodniczki w czerwonych trykotach zagrały bardzo dobry mecz. Niestety w drugiej połowie brakło nam sił i 3 pkt z tego spotkania zdobyła drużyna gospodyń. Piłkarki Białej Gwiazdy były bardzo waleczne i grały do końcowego gwizdka sędziego stwarzając sobie wiele sytuacji bramkowych.

Pod wieczór zagrały również w lidze trampkarza młodszego goszcząc drużynę chłopców AP Kmita Zabierzów. W meczu mieliśmy dobre i słabsze momenty uwarunkowane grą w niedowadze. Graliśmy odważnie i walecznie do końca, lecz 3 pkt z tego spotkania wywieźli chłopcy z Zabierzowa. " - powiedziała trenerka Maria Kierzkowska


Zwycięski turniej kadry MZPN na Śląsku

Zwycięstwem Kadry Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zakończył się towarzyski turniej kadr wojewódzkich dziewcząt U-13, który odbył się w Wiśle i Skoczowie. W turnieju wzięła udział piłkarka Wisły Kraków, Julia Wojna, której w meczu z Opolem udało się strzelić jedną bramkę. 

Szczegóły -> https://bit.ly/TurniejMZPNU13

U16

"Mecz z Resovią nie należał do najłatwiejszych zwłaszcza ze względu na braki kadrowe. Od samego początku byliśmy zmuszeni grać w dziesiątkę, a ze względu na kontuzję bramkarki jeszcze w pierwszej połowie graliśmy już tylko w dziewiątkę. Nasze zawodniczki pokazały charakter i zaangażowanie grając do końca i mimo niekorzystnej sytuacji próbowały uzyskać korzystny wynik. Niestety tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala. Niemniej musimy zapomnieć o tym potknięciu i skupić się na przygotowaniach do najważniejszego dla nas meczu z Górnikiem Łęczną o utrzymanie w CLJ U-16.
Resovi życzymy powodzenia w kolejnym sezonie i miejmy nadzieję do zobaczenia. " - podsumował trener Adrian Kruba


U18

W sobotę drużyna U18 udała się do Woli Rzędzińskiej na mecz eliminacyjny z Iskrą Tarnów. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4.

Bramki dla Wisły: Milena Łukasik, Dominika Skibińska x3.
Skład: Karolina Żabicka, Maja Migas, Alicja Kołodziejska, Milena Łukasik, Oliwia Kołodziej (31' Natalia Kazana), Agata Kania, Martyna Zuziak, Martyna Górecka, Wiktoria Machaj, Izabela Misior, Dominika Skibińska.

"Początek spotkania to zdecydowana dominacja Wisły Kraków i kompletnie zaskoczona Iskra, która po 30 min przegrywała 4:0. Hattrickiem popisała się Dominika Skibińska. W miarę upływu czasu przeciwniczki potrafiły odwrócić losy spotkania i ostatecznie doprowadziły do remisu. Zagraliśmy niestety w okrojonym składzie z kontuzjowanymi zawodniczkami (Oliwia Kołodziej i Natalia Kazana). Zwycięstwo i przewaga 3 bramkami (pierwszy mecz 3:5 dla Iskry)w tym spotkaniu mogło dać nam przepustkę do baraży o CLJ U- 18, więc czujemy wielki niedosyt." - podsumował trener Andrzej Żądło

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny Wisły Kraków
Partnerzy