Wisła Kraków Women

Zwycięstwo w sparingu z Tramwajem Kraków

3 miesiące temu | 03.02.2024, 13:13

Seniorki Białej Gwiazdy w sobotę popołudniu rozegrały pierwszą grę kontrolną z drużyną TS Tramwaj Kraków. Spotkanie zakończyło się wygraną Wiślaczek 5:0.

Od samego początku meczu piłkarki Białej Gwiazdy przejęły inicjatywę i tworzyły kolejne sytuacje strzeleckie. Wiślaczki większość czasu spędziły na połowie rywalek. Pierwszą bramkę udało się strzelić już w 6 min – Mikulińska umieściła piłkę w siatce po dobitce strzału Pokorniak. Kilka minut później ta sama zawodniczka popisała się precyzyjnym uderzeniem po długim rogu. Na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Łatka celnie uderzając z dystansu, Płaszczyk po akcji sam na sam oraz Markiewicz pięknym strzałem w samo okienko. Pomimo wyraźnej przewagi Wiślaczek przeciwniczkom udało się kilka razy zagrozić bramce Wisły, lecz bezskutecznie.

Skład Wisły Kraków: Kurek – Zelek, Rakoczy, Markiewicz, Pokorniak, Łatka, Kokoszka, Sobolewska, Włodarz, Mikulińska, Kuciel, Płaszczyk oraz Kołodziejska

Wisła Kraków – TS Tramwaj Kraków 5:0

Bramki dla Wisły: Mikulińska x2, Łatka, Płaszczyk, Markiewicz

„Pierwszy sparing za nami który zagraliśmy w formule 3×30 min z drużyną występująca ligę niżej. Co do przebiegu meczu większość czasu spędziliśmy na połowie rywalek stwarzając sobie dużo sytuacji bramkowych, jednak kilka razy musieliśmy zapobiegać groźnym kontrom ze strony drużyny przeciwnej. Podczas tego sparingu nie przywiązywaliśmy jakiejś większej uwagi do konkretnych założeń, chociaż powoli zaczynamy wprowadzać nowe rozwiązania jeżeli chodzi o nasze ustawienie i sposób gry. Najważniejsze, że żadna z zawodniczek nie odniosła kontuzji. Skupiamy się na dalszej pracy i przygotowaniach do rundy rewanżowej.” – podsumował swoje podopieczne trener Mateusz Król