Wisła Kraków Women

Zwycięstwo z Górnikiem Zabrze

2 miesiące temu | 26.02.2024, 20:23

W sobotnie popołudnie pierwsza drużyna Białej Gwiazdy rozegrała kolejny sparing przygotowujący do rundy wiosennej z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się zwycięstwem Wiślaczek 4:2.

W pierwszej części sparingu spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny na przemian tworzyły kolejne sytuacje strzeleckie i odpierały ataki. Dopiero w drugiej połowie Wisłę na prowadzenie wyprowadziła Kinga Będkowska lewą nogą lobując bramkarkę Górnika. Kilka minut później przeciwniczkom udało się przeprowadzić i wykorzystać dwie szybkie akcje wykorzystując słabszy moment piłkarek Białej Gwiazdy. Po stracie drugiego gola krakowianki pokazały charakter i ruszyły do ataku. Na listę strzelczyń ponownie wpisała się Będkowska umieszczając piłkę w siatce po sytuacji sam na sam i asyście Król. Chwilę później po kolejnym dokładnym podaniu Król swoją szansę na zdobycie gola wykorzystała Kinga Łatka. W końcówce meczu hat-tricka zanotowała Będkowska trafiając do pustej bramki po zagraniu Skibińskiej.

Skład Wisły Kraków: Kurek – Markiewicz, Rakoczy, Włodarz, Dudek, Górecka, Łatka, Zwolenik, Kokoszka, Filar, Skibińska, Będkowska, Król

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 4:2

„Kolejna gra kontrolna za nami, w której zmierzyliśmy się z przedstawicielem 3 ligi grupy 3. Był to mecz gdzie dobrą grę przeplataliśmy ze słabszymi momentami. Cieszy na pewno to, że potrafimy stworzyć dużą liczbę sytuacji bramkowych, ale musimy skupić się i popracować nad grą w defensywie. Przed nami okres sparingów z drużynami z wyższej ligi, które na pewno pokażą w jakim miejscu jesteśmy i nad czym dalej musimy pracować w kolejnym etapie okresu przygotowawczego.” – podsumował trener Mateusz Król