Wisła Kraków Women

Zwycięstwo z Pogorzanką Pogorzyce

7 miesięcy temu | 03.02.2024, 12:59

W sobotnie popołudnie Wiślaczki zmierzyły się z zespołem Pogorzanki Pogorzyce. Krakowianki pokonały rywalki 6:1, a bramki dla Białej Gwiazdy strzeliły Włodarz, Filar, Płaszczyk, Łatka, Dąbrowska oraz Sobolewska.

Podopieczne trenera Mateusza Króla od samego początku przejęły kontrolę nad spotkaniem. Pierwszą bramkę dla Wisły już w 15 minucie strzeliła Paulina Włodarz. Do protokołu sędziego na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Filar, Płaszczyk, Łatka, Dąbrowska oraz Sobolewska. Przyjezdne pomimo wysokiego prowadzenia Wiślaczek nie złożyły broni i w 67 minucie meczu bramkę honorową strzeliła Elena Biśta.

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk – Rakoczy, Dąbrowska, Heryan, Dudek, Mikulińska, Łatka, Zwolenik, Włodarz (60′ Markiewicz), Płaszczyk, Filar (55′ Sobolewska)

Bramki dla Wisły Kraków: Paulina Włodarz 15′, Natalia Filar 22′, Anna Płaszczyk 30′, Kinga Łatka 36′ Agata Dąbrowska 65′, Adrianna Sobolewska 86′

Wisła Kraków – Pogorzanka Pogorzyce 6:1

„Cieszy kolejne zwycięstwo w bardzo dobrym stylu. Był to kolejny mecz który mieliśmy całkowicie pod kontrolą, ustawiając szybko wynik meczu. Mnie cieszy również to w jaki sposób budowaliśmy akcje bramkowe i to jak długo potrafimy operować piłka na połowie przeciwnika. Za tydzień ostatni mecz, który chcemy wygrać i zakończyć rundę w dobrym stylu.” – podsumował trener Mateusz Król